Znak Kostel Obec Pňovice
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


Charitní listy - jaro 2024

Datum konání: 27. 3. 2024

Charitní listy JARO 24


Publikováno 27. 3. 2024 17:14

Kníže Karel I. z Lichtenštejna - nabídka

Datum konání: 25. 3. 2024

Recenze knihy Kníže Karel I. z Lichtenštejna 1569 – 1627. Finance – majetek – politika. Odborně se jedná o mimořádnou publikaci, která tematicky obsahuje lichtenštejnské ekonomické, společenské či kulturní reálie související s obcí Pňovice.

Recenze knihy

Karel I. z Lichtenštejna - obálka.jpg


Publikováno 25. 3. 2024 11:05

Nemocnice Šternberk - změny na dětském oddělení od 1. 4. 2024

Datum konání: 25. 3. 2024

Společnost AGEL Středomoravská nemocniční a.s. si Vám dovoluje oznámit plánovanou restrukturalizaci dětského oddělení v Nemocnici AGEL Šternberk. 

Od dubna 2024 bude péče o dětské pacienty zajištěna výhradně ambulantní formou. Nově zavedeme péči na dětském stacionáři s provozní dobou v pracovní dny od 7:00 hod. do 15:30 hodin. Nadále bude poskytována péče dětské lékařské pohotovosti, na odborných ambulancích a na ambulanci praktického lékaře pro děti a dorost. Novorozenecké oddělení bude nadále poskytovat péči v nepřetržitém 24 hodinovém režimu. 

Standardní lůžková péče bude dětem poskytována v rámci ostatních nemocnic v Olomouckém kraji. Spolupráce je domluvena s Fakultní nemocnicí Olomouc, Nemocnicí AGEL Prostějov a Nemocnicí AGEL Přerov. Vzhledem k dlouhodobě nízkému počtu hospitalizačních případů na lůžkovém dětském oddělení Nemocnice AGEL Šternberk budou kapacity pro převzetí dětí k hospitalizační péči dostatečné. 

V souvislosti s touto změnou dojde k rozvoji a modernizaci novorozeneckého oddělení, oddělení šestinedělí a porodnice – tato pracoviště zmodernizujeme a v letošním roce i zrekonstruujeme, zajistíme tak komfort pro maminky i jejich rodinné příslušníky. V době rekonstrukce nebude provoz těchto pracovišť omezen. Navíc od dubna nastupuje nový erudovaný tým specialistů neonatologů a dětských lékařů.

Rekapitulace dostupnosti péče v jednotlivých ambulancích od 1.4.2024

Novorozenecké oddělení: 24 hod. beze změny

Ambulantní část - dětský stacionář: pracovní dny od 7:00 hod. do 15:30 hod.

Odborné ambulance: provoz od 7:00 hod.  do 15:30 hod.

LPS: pracovní den provoz od 15:30 hod. do 22:00 hod., SO/NE/SV od 8:00 hod. do 22:00 hod.

PLDD: provoz 7:00 hod. – 15:30 hod. beze změny (ambulance nadále registruje nové pacienty).

 


Publikováno 25. 3. 2024 10:17

VHS Čerlinka s.r.o. - zákaznický portál

Datum konání: 8. 3. 2024

VHS Čerlinka s.r.o. zavádí zákaznický portál MOJE VODNÉ A STOČNÉ. Zřízený klientský portál pro zákazníky výrazně zjednoduší komunikaci s touto společností.

Infografika ke klientskému portálu

www.portal.cerlinka.cz

 

 


Publikováno 8. 3. 2024 9:36

Falešní bankéři - Upozornění na podvodná jednání

Datum konání: 4. 3. 2024

Moderní doba nahrává podvodníkům, kteří se svou obětí nemusí přijít do fyzického kontaktu. Stačí jim pouze telefon a věrohodný scénář, aby vás připravili o veškeré úspory. Jen v Olomouckém kraji letos telefonicky hovořilo s falešným bankéřem už nejméně 17 poškozených osob. Škody na majetku činí přes 5 milionů korun. V loňském roce Policie ČR v kraji evidovala 93 takovýchto případů se škodou převyšující 16 milionů korun.

Jeden z příběhů:

Naletěl podvodníkům. Úvěr vložil do bitcoinmatu.

V prosinci loňského roku se na policisty obrátil 37letý muž z Olomoucka, který se stal obětí falešného bankéře. Koncem listopadu jej telefonicky kontaktoval neznámý muž, který se představil jako pracovník banky s tím, že mu volá ohledně schváleného úvěru ve výši čtvrt milionu korun. Muž volajícímu sdělil, že si o úvěr nežádal. Obratem mu volala další pracovnice banky, která mu uvedla, že se patrně jedná o podvodně sjednaný úvěr a je potřeba rychlé reakce, aby nedošlo ke ztrátě finančních prostředků. Mimo jiné jí důvěřivý muž sdělil i výši zůstatku na kontě, která činila několik tisíc korun. O pár hodin později přijal hovor od údajné bezpečnostní pracovnice banky, od které se dozvěděl, že pokud chce zabránit zneužití účtu, musí si zažádat o úvěr v co možná nejvyšší částce. Podle instrukcí vyrazil na pobočku banky do olomouckého obchodního centra. Bankovním pracovníkům se neměl o problému zmiňovat z důvodu, že i oni mohou být součástí podvodného jednání. Muž dle pokynů zažádal o úvěr ve výši téměř 700 000 korun a o pár dnů později se v bance dozvěděl, že úspěšně prošel schvalovacím procesem. Ihned vybral celou částku a zamířil s ní do jiného obchodního centra na periferii Olomouce. Zde měl peníze vložit do bitcoinmatu na údajný zabezpečený účet. Důvěřivec uposlechl a postupně pod přijatými QR kódy do něj vložil na první pokus přes 590 000 korun. Z důvodu dosažní denního limitu od něj bitcoinmat další peníze nepřijal. Proto se k němu vydal i následujícího dne a vložil do něj zbývající částku ve výši přes 100 000 korun. Po zrealizování vkladu chtěl zkonzultovat nějaké nesrovnalosti, ale osobám, které s ním komunikovaly, se již nedovolal. Pojal podezření, že se stal obětí podvodu, a proto se s celým příběhem svěřil policistům.

Pozor! Bitcoinmat slouží k nákupu a prodeji virtuální měny, nikoli jako úschovna banky!!!

 

Protože si to poškození neuvědomují, snaží se je policie i na poslední chvíli varovat, a to buď umísťováním varovných cedulí v bezprostřední blízkosti vkladomatů, případně po dohodě s provozovateli přímo na ovládacích panelech přístroje. Další a nyní i rozšířenější způsob, prostřednictvím kterého Vás bude chtít falešný bankéř připravit o úspory, je PŘEVEDENÍ VAŠICH PENĚZ NA JINÝ „BEZPEČNÝ“ ÚČET! Mnohdy, aby podvodníci podpořili věrohodnost svého tvrzení, Vás ujistí, že se případem již zabývá policie, případně Vás utvrdí v tom, že Vám vzápětí zavolá také policista, jenže ten bude bohužel také falešný.

O co hůř, podvodníci UMÍ VELMI DOBŘE NAPODOBIT TELEFONNÍ ČÍSLA BANK I JINÝCH INSTITUCÍ, dokonce i POLICIE. Na displeji Vašeho telefonu se tak může zcela snadno objevit název banky nebo číslo infolinky, které je Vám dobře známo (jde o tzv. Spoofing).

Tak na to, prosím, pamatujte a nenechte se napálit. V případě jakýchkoli nejasností SAMI ZKONTAKTUJTE SVOU BANKU (telefonicky, osobně) a veškeré informace si ověřte, a to DŘÍVE, než uděláte krok špatným směrem. Zároveň o těchto typech podvodů mluvte se svými blízkými, řekněte doma, že jste četli tento příspěvek, sdílejte rady Pana Prokoukla https://www.policie.cz/clanek/prokoukl-to-a-vy.aspx.

 

Pokud si chcete na praktických příkladech vyzkoušet, jak byste dokázali čelit různým nástrahám podvodníků, vyzkoušejte si kybertest na internetové stránce www.kybertest.cz.“


Publikováno 4. 3. 2024 9:47

Litovel - příměstský tábor

Datum konání: 26. 2. 2024

Letos už desátým rokem pořádá nezisková organizace Veselá věda kromě kroužků také příměstské táboryTábor je určen pro budoucí prvňáčky a školáky na 1. stupni ZŠ, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnujeme se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky. 

 

A co nás čeká letos?

  • 4 dny plné bádání, pozorování a pokusů:
  • objevování tajů samotného vzduchu a létání, hrátky s vodou, stavění vodních mlýnků či větrníků
  • malí badatelé mohou těšit na kulinářské experimenty, kde budou zkoumat chutě a vůně potravin a pozorovat procesy při přípravě jídla
  • zkoumání blízké přírody a drobných živočichů obývajících potoky a půdu
  • plus 1 celodenní prázdninový výlet 

Kde: ZŠ Vítězná,

Vítězná 1250/31, Litovel, 78401

Kdy: 12.08.2024 -

16.08.2024

       

Leták

Více informací na webových stránkách www.veselaveda.cz, kde najdete i on-line přihlášku v naší táborové registraci

Další informace:

Tábor se koná od pondělí do pátku, od 8:00 do 16:00. Je zajištěn teplý oběd, svačina a pitný režim. Součástí programu je celodenní výlet.

Cena tábora 3070 Kč týden. Je možné hlásit se na jednotlivé dny.

 


Publikováno 26. 2. 2024 10:27

Sociální sítě Olomouckého kraje

Datum konání: 9. 2. 2024

Jedním z cílů komunikační strategie Krajského úřadu Olomouckého kraje je efektivní externí komunikace směrem k veřejnosti. Mezi komunikační kanály patří také sociální sítě Olomouckého kraje. Sledujete je?

Máme Facebook, Instagram, jsme na sociální síti X i na Youtube.

Všechny tyto platformy jsou zdrojem informací z kraje, které sdílíme v reálném čase a pro všechny, ke kterým se mají dostat.

Jejich odběrem si zajistíte přísun informací relevantních pro vaše obce a občany a dozvíte se, jaké plány má kraj do budoucna.

 

Snažíme se o transparentní informování všech občanů našeho kraje. Staňte se naším fanouškem.

 

FB: https://www.facebook.com/olomouckykr

IG: https://www.instagram.com/olomoucky_kraj/

X: https://twitter.com/OlomouckyKraj

YT: https://www.youtube.com/channel/UCyouUcwCfGxhBZj5buO9ClA

 


Publikováno 9. 2. 2024 8:23

Léky domů

Datum konání: 2. 2. 2024

Lékárna U polikliniky a Nová lékárna v Litovli Vám zdarma v pracovní dny dovezou léky a zdravotnický materiál až domů.

Objednávejte. telefonicky, sms, e-mailem.

Lékárna U polikliniky, Masarykova 765, Litovel, tel.: 734 417 470, 585 150 019
e-mail lekarna-litovel@lekarna-litovel.cz

Nová lékárna, Komenského 688, Litovel, tel.: 734 417 489, 585 343 202
e-mail nova@lekarna-litovel.cz

Více na www.lekarna-litovel.cz

Léky domů - leták


Publikováno 2. 2. 2024 10:06

Životní podmínky 2024 - výběrová šetření v domácnostech

Datum konání: 2. 2. 2024 - 23. 6. 2024

Český statistický úřad organizuje v roce 2024 každoroční výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice pod názvem „Životní podmínky 2024“ (EU-SILC). Smyslem tohoto zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel v celkem 34 evropských zemích. Dalším cílem je získat data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.

Šetření se uskuteční na území celé České republiky v 11 310 domácnostech, z nichž se 6 560 zúčastnilo šetření již v předchozích letech. Všechny vybrané domácnosti byly do šetření zahrnuty na základě náhodného výběru provedeného  počítačem.

Vlastní šetření proběhne v době od 3. února do 23. června 2024 prostřednictvím speciálně vyškolených tazatelů. Do šetření budou zahrnuty ty osoby, které mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště. Aktivní účast občanů na tomto významném statistickém šetření a jejich ochota spolupracovat s ČSÚ je nesmírně důležitá. Umožní v zájmu nás všech získat řadu důležitých informací o sociální situaci domácností v ČR, které nelze zjistit žádným jiným způsobem.

Terénní pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat oficiálním průkazem tazatele a zároveň průkazem zaměstnance ČSÚ nebo dokladem totožnosti. Totožnost tazatele je možné ověřit na webových stránkách ČSÚ. Ve všech fázích zpracování je zaručena anonymita zjištěných údajů a získaná data jsou důsledně chráněna. Český statistický úřad plně respektuje evropský právní rámec ochrany osobních údajů (GDPR) a jedná v souladu s ním. Všichni pracovníci ČSÚ jsou navíc podle zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, vázáni mlčenlivostí o veškerých šetřených skutečnostech.

Případné informace k šetření podá paní Bc. Monika Freharová Karásková, tel. 731 439 274, Krajská správa ČSÚ. 

Leták


Publikováno 2. 2. 2024 9:27

Výsledek Tříkrálové sbírky 2024

Datum konání: 19. 1. 2024

Výsledek Tříkrálové sbírky 2024

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice.

Vykoledované peníze 
pomohou statisícům lidí v nouzi prostřednictvím Charity Česká republika. Výnos sbírky je rozdělen podle předem daného klíče:

65 % vybraných prostředků se vrací charitám, které je vykoledovaly
15 % je určeno na velké diecézní projekty
10 % putuje do krizového fondu, odkud jsou uvolněny při mimořádných událostech a na pomoc v zahraničí
5 % využije na své projekty Charita Česká republika
5 % tvoří zákonné režie sbírky.

Do kasiček na obecním úřadě a na poště se vybralo

10 892 Kč

Všem dárcům děkujeme

Výsledek TS 2024 v jednotlivých obcích


Publikováno 19. 1. 2024 8:02


19. 6. Leoš

Zítra: Květa

 Kalendář - sálek

Pro zájemce o zapůjčení sálku ve staré škole  zveřejňujeme kalendář    s obsazenými termíny.

Kalendář k nahlédnutí

www.czechpoint.cz

Portál veřejné správy

 Informace pro občany, cizince, podnikatele a živnostníky, seznam datových schránek, věstníky úřadů, elektronické formuláře a další služby nabízí
Ministerstvo vnitra na

Portálu veřejné správy

 

Energeticky úsporná obec

www.uspornaobec.cz

Návštěvnost stránek

503631