Znak Kostel Obec Pňovice
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Historický spolek Kirri

Historický spolek Kirri

Vznikl 17. července 2007 v Pňovicích u Litovle. Za dobu své patnáctileté existence se podařilo spolku uspořádat anebo se společně podílet s partnery na  více než dvou stovkách kulturně-historických akcích. Část z nich proběhla v obci Pňovice.

Mezi partnery Historického spolku Kirri se řadí nejrůznější hrady a zámky na Moravě i v Čechách, Zoo Olomouc, městské muzeum v Litovli a Uničově, Uno a Olomoucký kraj, města Uničov, Litovel, Olomouc a Znojmo.                            

Členové spolku uspořádali přes 100 přednášek na téma historie, sebeobrany a bojových umění.

HS Kirri z Pňovic svou činnost reprezentoval na mezinárodních vojensko-historických festivalech jako jsou Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově, Táborská setkání ve městě Tábor, Zkřížené meče ve městě Zlíně, Military festival 2017 v Olomouci či Festival fantasie v Chotěboři.                                                          

              Jedna z aktivit spolku je i ukázka dobových řemesel na historických akcích, jako jsou například provazník, měšečník, karetkování, lucetkování, šípařství a ukázka dobové kuchyně.

Zúčastnili se lukostřeleckých turnajů na panství Sovineckém, Pňovickém, Křelovském, Česko- krumlovském, Velkomeziříčském, Rašovickém a Smolenickém.                

            Coby družina Jana II Pňovského ze Sovince, který žil v 15 století v Pňovicích na tvrzi, odkud vládl svému panství na Litovelsku, navštívil spolek na základě osobního pozvání několik spřátelených panství.        

Delegace šlechtice Jana II se řádně prezentovala v roce 2022 v průvodech na Slavnostech pětilisté růže v Českém Krumlově, Znojemském vinobraní, hradě Burghausenu v Německu a na zámku Smolenice na Slovensku.

Členové spolku se podíleli na desítkách audiovizuálních projektů, jako jsou filmy, reklamy, a videoklipy. Mezi nimi byly kupříkladu výpravné historické filmy Marie Terezie a Jan Hus. Dále Zázračný nos, Veterán, Labyrint nebo filmové pohádky Čertí brko či Unesená princezna.

                                                                                                                     David Křížan

 Podrobnější informace

20.8.2017 Ledec nad Sazavou nataceni pohadky  Certi brkoHistorický spolek Kirri

Burgfest 2022Historický spolek Kirri

18. 5. Nataša

Zítra: Ivo

 Kalendář - sálek

Pro zájemce o zapůjčení sálku ve staré škole  zveřejňujeme kalendář    s obsazenými termíny.

Kalendář k nahlédnutí

www.czechpoint.cz

Portál veřejné správy

 Informace pro občany, cizince, podnikatele a živnostníky, seznam datových schránek, věstníky úřadů, elektronické formuláře a další služby nabízí
Ministerstvo vnitra na

Portálu veřejné správy

 

Energeticky úsporná obec

www.uspornaobec.cz

Návštěvnost stránek

500104