Znak Kostel Obec Pňovice
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Senior klub Pňovice > Senior klub 2006

Senioři - archiv

Rok 2006 byl desátým rokem trvání našeho seniorklubu, byl to rok úspěšný je nás stále 35, neubylo nás, ale bohužel ani nepřibylo, "mladým důchodcům" se mezi nás nechce.

Scházíme se pravidelně vždy po 14 dnech, účast bývá do 28 členů. Využíváme kulturní místnost, kterou nám obec poskytuje zdarma. Skoro vždy je připraven nějaký program: diapozitivy z cest manželů Souralových, přednášky s diapozitivy z cest Ing.Miloše Coufala nebo videokazety z Japonska pana Matějů. Vlastními zdroji  je čtení z kronik: obecní i kroniky seniorklubu. Dvakrát nám vyplnily program také děti z dramatického a pěveckého kroužku Základní školy. Pokud nemáme jiný program, pouštíme si video, které nám zapůjčila obec. Oblíbenou činností je čtení v obecní i klubové kronice. Do ročního programu patří i oslava kulatých narozenin, spojená s malým občerstvením s doprovodem harmoniky, rovněž tak životní výročí členů, například zlatá svatba. Oslavíme vždy Svátek matek, MDŽ i konec roku, že jsme se ve zdraví dožili.

Jednou za rok jedeme na společný autobusový zájezd, v roce 2006 to byly Jeseníky. Rádi jsme také jezdili do Moravského divadla v Olomouci, v současné době již neobsadíme autobus
a museli jsme od těchto zájezdů upustit. Také výlety na kole jsme již museli omezit.

Podle našich skromných možností jsme přispěli i na Charitu a na opravu pňovického kostela. Již 13 krát  jsme přivítali pěvecký a dramatický kroužek, který působí při naší škole. Za desetileté trvání jsme také uspořádali  12 poznávacích zájezdů a 12 zájezdů do Moravského divadla. Nemáme zázemí, kam pozvat jiné seniorkluby, ale jezdíme alespoň na jejich akce, navštívili jsme již jejich setkání v Těšeticích, Příkazích, Senici a Horce. Pravidelně nás navštěvuje strostka obce Pňovice Mgr.Ludmila Zavadilová.

Senioři jak víno

 

18. 5. Nataša

Zítra: Ivo

 Kalendář - sálek

Pro zájemce o zapůjčení sálku ve staré škole  zveřejňujeme kalendář    s obsazenými termíny.

Kalendář k nahlédnutí

www.czechpoint.cz

Portál veřejné správy

 Informace pro občany, cizince, podnikatele a živnostníky, seznam datových schránek, věstníky úřadů, elektronické formuláře a další služby nabízí
Ministerstvo vnitra na

Portálu veřejné správy

 

Energeticky úsporná obec

www.uspornaobec.cz

Návštěvnost stránek

500104