Znak Kostel Obec Pňovice
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Senior klub Pňovice

Seniorklub Pňovice

Číslo 275 je takové sympatické, proto vedení klubu důchodců v Pňovicích inspirovalo k tomu, aby podalo zprávu o své činnosti pro širokou veřejnost. To číslo 275 znamená, že za dobu trvání klubu jsme se sešli 275krát.

Scházíme se jednou za 14 dní kromě prázdnin. Díky obecnímu úřadu máme k dispozici kulturní sálek ve staré škole a finanční příspěvek při pravidelných autobusových zájezdech za krásami naší vlasti. A těch zájezdů již bylo požehnaně za těch 14 let. Poznávacích autobusových bylo patnáct. Navštívili jsme Uherské Hradiště, Luhačovice, Velehrad, Buchlovice, Dlouhé Stráně, Rýmařov, Velké Losiny, Věžky, Kroměříž, Opavu, Nové Dvory, Hranice, Čarták, Pustevny, Helfštýn, Mohylu míru, Lysice, Kunštát, Santiniho kapli v Jaroměřicích, Tovačov, Brodek u Přerova, Loštice, Bílou Lhotu, Náměšť, Klášter Hradisko, Rájec Jestřebí, Macochu, Kateřinskou jeskyni, Senetářov, Tlumačov, Zlín, Vizovice, Litomyšl, Veselý kopec, Častolovice, Černou horu a  Javorník.

Jezdili jsme také autobusem do divadla v Olomouci. Byli jsme tam celkem 10krát. Pak ale zájem ustával, tak to skončilo. Pro členy klubu, kteří ještě ušlapou kolo, bylo pořádáno 9 zájezdů do okolních vesnic. Členové našeho klubu dostávají pozvání od jiných senior klubů na svoje plesy. I když těch, kteří si ještě troufají vrtět se na parketu je pomálu, přece se jich zúčastnilo poměrně dost na osmi plesích.

Ono to ale vypadá, že jenom pořád někam jezdíme. Velká většina našich schůzek se odehrává v kulturním sálku ve staré škole. Většinou je připravený program: promítání DVD, přednáška o zajímavém tématu, čtení z různých kronik a různé jiné zajímavé programy. Dvakrát nás navštívil dnes už světově známý fotograf Štreit s promítáním svých skvělých snímků, advokát, policistka a další zajímavé osobnosti. Velmi roztomilé je i každoroční vystoupení dětí z mateřské školky u příležitosti Svátku matek, MDŽ či vánoc. Děti se na to těší a my máme radost. Tímto také děkujeme učitelkám, které děti na to připravují. Každý rok naše sezení navštíví úřadující starosta (starostka), seznámí nás se situací, plány a problémy naší obce.

Bohužel, kmotřička smrt si nejraději vybírá mezi staršími, a tak naše řady prořídly za dobu trvání klubu o  8 členů. Je to výzva pro širokou vrstvu místních důchodců, aby rozšířili naše řady. Rádi je přivítáme.

PF 2017.jpg

 Seniorklub Pňovice

 Klub důchodců v roce 2014 (foto Pavel Čunderle st.)

Besídka dětí na schůzce seniorů

Zájezd - Floria Kroměříž 2016

Zájezd - Telč a ZOO Jihlava

Zájezd - Floria Kroměříž

Fotografie je zájezdu Chrudim - Slatiňany - Vysoké Mýto

Několik fotografií z roku 2014

Vyhledat v textu

22. 11. Cecílie

Zítra: Klement

Důležité upozornění

V případě poruchy vystrojení čerpací jímky tlakové kanalizace poruchu neprodleně nahlaste :

Luboš ČUNDERLE
Pňovice 230
tel : 724 078 290

Jak vyčistit jímku a hladinová čidla

Kalendář - park, sálek

Pro zájemce o zapůjčení sálku ve staré škole nebo pronájem parku zveřejňujeme kalendáře s obsazenými termíny.

Kalendáře 2017

Kalendáře 2018

Návštěvnost stránek

249636