Znak Kostel Obec Pňovice
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Shrnutí akcí Charity

Shrnutí akcí CharityDatum konání:
21.11.2022

Výsledky Potravinové sbírky

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří přispěli do Potravinové sbírky konané 12. 11. v Bille v Litovli. Víme, že dnešní doba není lehká pro nikoho z nás a o to vice si vážíme všech, kteří se této akce zúčastnili. Dohromady jste nám darovali 373 kilo potravin a drogerie.

Mockrát děkujeme!

 

Uspávání broučků a zvířátek

Dne 16. 11. se uskutečnilo uspávání broučků, které zorganizovalo Charitní mateřské centrum Rybička při Charitě v Litovli. Kvůli Covidu nám nebylo předchozí 2 roky umožněno tuto akci pořádat o to více jsme se letos těšili na setkání s vámi. Uspávání broučků se účastnilo kolem 200 dětí, které s sebou donesly krmení pro lesní zvěř. Zvířátka se v zimě nekrmí, ale pouze přikrmují. To znamená, že lesní zvěř si najde vlastní potravu a jednou za týden si může dojít ke krmelci, kde si přilepší, aby přežila zimu. Společně jste pro tyto zvířátka donesli asi 200 kg potravy. Děti s paní Zimou zpěvem uspaly broučky, projely se na koníkovi a rodiče se mezitím občerstvili na podporu Mateřského centra Rybička. Mimo takovéto akce stále probíhá pravidelný program v MC Rybička, kterého se můžete kdykoliv zúčastnit.  

 

Shrnutí roku 2022

Když jsme se ohlíželi za loňským rokem, netušili jsme, jak moc náročný bude i rok 2022. I přes veškeré překážky, které nám tento rok přinesl, jsme dokázali skvělé věci.

Ihned začátkem roku nám chod služeb ovlivnila válka na Ukrajině a s tím spojená uprchlické krize. Museli jsme ihned zareagovat a naučit se osobám zasaženým válkou na našem území pomoci. Zpočátku se do pomoci zapojovala také veřejnost, a to zejména formou materiální pomoci. Veškerá poklona patří těm, kteří uvolnili své bytové prostory a umožnili těmto rodinám nebo jednotlivcům se ubytovat. Momentálně na Charitě působí pracovníci, kteří se plně věnují pouze ukrajinských osobám a intenzivně řeší jejich situace a kooperují s ostatními úřady, tlumočníky a organizacemi.

Také jsme se zúčastnili hned několika akcí, jako například Tradiční pouti, Litovelských slavností, dvou Potravinových sbírek nebo udělování cen Křesadla pro naše skvělé dobrovolníky.

Největší radost nám ale dělá přímá práce s klienty. Opět jsme dokázali velké pokroky a mnoha z nich jsme dokázali pomoci a vykouzlit úsměv na tváři.

Například jedné z našich maminek samoživitelek v rámci Sociálně aktivizační služby jsme finančně pomohli s nástupem dcery na její vysněnou vysokou školu a syn klientky se může účastnit lyžařského výcviku se spolužáky. Výcviku se syn může zúčastnit také hlavně díky vám, kteří jste se podíleli na finanční pomoci přes nadaci Patrona dětí, kterou jsme sdíleli na Facebookových stránkách Litovle.

V poradně Nedlužím jsme také pomohli mnoha klientům a rádi bychom se o jeden příběh s vámi podělili. Službu navštívil jeden milý mladý muž, který se ocitl před zhruba 4 lety na ulici. Vzájemnou spolupráci jsme navázali hned a postupem času se nám podařilo najít mladému muži bydlení, práci a letos jsme se propracovali i k vyřešení jeho pohledávek formou insolvence. Tento mladý muž je příkladem toho, že když člověk chce, dokáže vše.

V rámci pečovatelské služby se již přes 20 roků mimo jiné staráme společně s rodinou o ležícího klienta, který díky naší péči nemá žádné proleženiny, a i přes svoje omezení může kvalitně trávit svůj čas v domácím prostředí za přítomnosti rodiny. Klient i přes svůj dlouhodobě špatný zdravotní stav má stále přehled o dění ve světě a ve svém okolí, a to i díky naším pečovatelkám, které klienta každý den povzbuzují informacemi o dění v jeho blízkém okolí.

Tříkrálová sbírka 2023

V tomto období se již intenzivně připravujeme na blížící se Tříkrálovou sbírku. Koledníci vyrazí do ulic v Litovli a místních částech především v sobotu 7. 1. 2023. V případě nepříznivého počasí může sbírka probíhat až do 15. 1. 2023. Jako každý rok uvítáme pomoc dětí na pozici koledníků i dospělých jako vedoucí skupinek. Zájemci se mohou hlásit v průběhu prosince v kanceláři Charity, nebo na tel. čísle 731 391 925.

 

Závěrem bychom chtěli všem popřát krásné prožití svátků Vánočních a šťastný nový rok 2023. Děkujeme, že jste tady stále s námi a zapojujete se do pomoci ostatním. Všichni naši pracovníci jsou tady stále pro vás.

Charita obrázek.png

 

 

 

 

 

 

 

 


29. 11. Zina

Zítra: Ondřej

Důležité upozornění

V případě poruchy vystrojení čerpací jímky tlakové kanalizace poruchu neprodleně nahlaste:

Luboš ČUNDERLE
Pňovice 230
tel : 724 078 290

Jak vyčistit jímku a hladinová čidla

Kalendář - sálek

Pro zájemce o zapůjčení sálku ve staré škole  zveřejňujeme kalendář    s obsazenými termíny.

Kalendář k nahlédnutí

www.czechpoint.cz

Portál veřejné správy

 Informace pro občany, cizince, podnikatele a živnostníky, seznam datových schránek, věstníky úřadů, elektronické formuláře a další služby nabízí
Ministerstvo vnitra na

Portálu veřejné správy

POŠTA PARTNER PŇOVICE

Po  8,00 - 12,00  12,30 - 17,00
Út   8,00 - 12,00  12,30 - 15,30
St   8,00 - 12,00  12,30 - 17,00
Čt   8,00 - 12,00  12,30 - 15,30
Pá  8,00 - 12,00

telefon: 733 181 104

Energeticky úsporná obec

www.uspornaobec.cz

Návštěvnost stránek

441281